Britax-Römer B-Agile 4 Bebek Arabası Incelemesi

 

Britax B-Agile 4, B-Agile ile aynıdır, tek fark dört tekerlekli olmasıdır. Bozuk zeminlerde  dört tekerlek daha dengeli iken, düz zeminde üç tekerlekle ilerlemek daha kolaydır. Dört tekerlekli bebek arabaları ekstra tekerlek nedeniyle biraz daha ağırdır.

B-Agile sadece 7.5 kg, B-Agile 4 ise 9 kg ağırlığındadır. 1.5 kg büyük bir fark değildir ancak özellikle bir yandan bebeğinizi taşıyor diğer elinizle bebek arabasını katlayıp arabaya yüklemeye çalışıyorsanız, ağır gelebilir.

Orijinal model gibi, B-Agile 4 de anne babalar için mükemmel bir bebek arabasıdır. Sorunsuz bir şekilde parka, alışveriş merkezine,  alışverişe götürebilirsiniz. Sert kauçuk tekerler arazi için değildir, ancak çimlerde veya pürüzlü yollarda kullanılabilir. B-Agile, ABD’deki en popüler bebek arabasından biridir.

B-Agile 4, aynı zamanda tek elle kolay katlanabilme özelliğine ve kocaman güneşlik, çok geniş koltuk, hasır pencere ve büyük sepet gibi pek çok özelliğe sahiptir. Altındaki sepetin yanı sıra, güneşliğin arkasında küçük eşyaları koyabileceğiniz büyük bir saklama cebi vardır. Ayrıca seyahat sistemi özelliğine sahiptir ve Britax bebek araba koltuğu adaptörü ile birlikte gelir.

Fiyatına göre mükemmel bir bebek arabasıdır.

Eksileri yönleri tutma çubuğu yüksekliği ayarlanamıyor. Standart donanımda bardak tutucusu yok.

Özellikleri :

Büyük güneşlik

Çocuğunuza tam güneşten koruma sağlayacak çok büyük iki panel güneşlik vardır. ‘Güneşi takip et’ seçeneğine sahip değildir. Birçok lüks bebek arabası hala gürültülü cırtbant kullanırken, B-Agile 4’ün  “Manyetik” kapama özelliğine sahip koyu renkli gözeneklerden yapılmış iyi bir “peek a boo” penceresi vardır.   

Koltuk yatırıldıktan sonra, kapağı çevirerek arka kısımdaki büyük ızgara penceresini açabilirsiniz. Bu güzel gözenekli pencere, sıcak bir yaz gününde daha iyi hava sirkülasyonu sağlar. 

Tek elle katlanma

Tıpkı normal B-Agile’de olduğu gibi, Britax B-Agile 4’de koltuğun ortasında, arabayı ikiye katlamak için çekmeniz gereken bir tutacak var. Otomatik olarak kilitlenmesini istemiyorsanız, döner kilit bulunuyor. Katlanınca çok kompakt olur ve herhangi bir bagaja sığar. Ağırlığı yaklaşık 9 kg’dır.

Tutma çubuğu

Tutma çubuğu ayarlanabilir değildir, Çok uzun veya kısaysanız sorun olabilir.

Koltuk

Britax B-Agile 4 doğumdan itibaren ve 15 kg’ye kadar kullanılabilir. Neredeyse düz bir pozisyona yatırılabilir. Çoğu arabada olduğu gibi, koltuğu geri almak için iki elinizi de kullanmanız gerekir.

Güvenlik

5 nokta kilit sistemi. Kilit açmayı kolaylaştıran ayarlanabilir yastıklı 5 noktalı kilit sistemi vardır.

Tekerlekler

Önde 6” tekerlek ve arkada 9″ olmak üzere dört sert kauçuk tekerlek üzerine döner. Ön tekerlekler dönerlidir, ancak bozuk zeminler için düz kilitlenebilir. Britax B-Agile 4 bir arazi arabası değildir ancak bozuk zeminde de sorunsuzca ilerler. Mükemmel manevra kabiliyetine sahiptir ve tek elle itilebilir.

Frenler

Her iki arka tekerleği kilitleyen ve kilidini açan tek ayak freni vardır, kilidini açmak çok kolaydır.