Hangi Baston Puseti Almalıyım?

Doğru Baston Puseti Nasıl Seçerim

Yıllarca dayanıksız olarak düşünülen  Baston pusetler  pek çok değişim geçirdi. Günümüzde çoğu “Baston Puset”  standart bir bebek arabasının sahip olduğu birçok özelliği taşır. Yeni modeller sadece çocuklarınız için tekerlekli taşıma kolaylığı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha fazla depolama kapasitesi, daha hafif ağırlık, dayanıklılık ve stabilite sunar.

Baston tip bebek arabası satın alırken, size en uygun olanı seçmenize yardımcı olacak sorular vardır. Bütçenizin ne kadar olduğu, ne sıklıkta kullanacağınız, arabanın ağırlığı, istenilen yatma özellikleri, içecek tutucusu olması, bol miktarda depolama alanı,  kurulum ve katlanması  ne kadar kolay olmalı gibi.

Bu özelliklerin  bazılarına daha detaylı bakalım:

Güvenlik

Her şeyden önce önce güvenlik olmalı.  Ürününüz JPMA sertifikasına (Juvenil Ürünler Üreticileri Birliği) sahipse, kesinlikle gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Satın alma işleminizi yapmadan önce aşağıdaki güvenlik önlemlerine dikkat edin:

Bebeğinizin için bir baston bebek arabası düşünüyorsanız, tam olarak  yattığından ve gerekli baş desteğini sağladığından emin olun, ağırlıktan geriye doğru sallanmadığını kontrol edin.

Bir çocuğun parmaklarının sıkışabileceği alanların farkında olun. Yaralanma riskini azaltmak için çocuğunuzun ağırlığı ve boyuna uygun bebek arabası satın aldığınızdan emin olun. 5 Noktalı bir emniyet kemeri sistemi, küçük çocuğunuzun güvenliği için en iyisidir.

Bütçe

“Baston Puset” bebek arabası 150 TL ‘den 2000 TL’ye kadar satın alınabilir. Harika bir bebek arabası için 2000 TL ödemek zorunda değilsiniz. Uygun fiyatlı ve sizi tatmin edecek bir model mutlaka vardır. En düşük fiyatlı bebek arabasını alırken 2 kere düşünün.

Kullanım ve Dayanıklılık

Baston tip bebek arabası seyahat için daha fazla kullanılıyorsa, bu yolculuğu kolaylaştıracak özellikleri arayın; manevra kolaylığı, çeşitli alanlarda seyahat ederken şok emici süspansiyon, kullanımda değilken taşıma kolaylığı için omuz askısı gibi.

Çoğu baston bebek arabası, çok hafif bir malzeme olan alüminyumdan yapılmıştır. Bebek arabasında bazı plastik seçenekler bulunmasına rağmen, alüminyum çerçevenin dayanıklılığına sahip değillerdir ve parçalar daha kolay kırılabileceği ve değiştirilmesi gerekebileceği için daha fazla sorun yaratabilir.

Aksesuarlar

Bazı aksesuarlar,  anne ve babalar için önemli olabilir; bebek arabası için yağmur koruyucusu, kulplara tutturmak üzere içecek tutucu vs..

Tüm seçenekleri dikkate alarak  seçim yapmak biraz zor gelebilir. Alışverişe çıkmadan önce mutlaka olması gerekenler özelliklerin bir listesini yapın ve bütçeniz ve araştırmanız dahilinde çalışın.

 

You may also like...