Bebek arabası cesitleri nelerdir?

Ne çeşit bebek arabaları vardır?

Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli bebek arabası tipleri vardır:

Çok amaçlı bebek arabaları

Günlük etkinlikler için mükemmel olan normal bebek arabaları.

Avantajları:   Geniş, konforlu, rahat koltuk, tam yatırılabilir koltuk, koltuğu öne veya arkaya bakacak şekilde monte etme seçeneği, araba koltuğu takma seçeneği, güneşlik, depolama için geniş sepet, bardak tutacağı ve tepsi.

Dezavantajları: Tam boyutlu bir bebek arabası hacimli ve ağır olabilir. Toplu taşıma araçları kullanıyorsanız, merdivenleri sık sık kullanıyorsanız veya bebeğinizle işlek caddelerde ya da küçük mağazalarda dolaşıyorsanız, seyahat etmesi zorlaşır.

 

 

 

Seyahat sistemleri

Bunlar, bebek arabasına tutturulmuş bir bebek araba koltuğu ile birlikte gelir, böylece onu hemen bebeğinizle birlikte kullanabilirsiniz.

Bağlanması kolay bir seyahat sistemi, bir bebek araba koltuğu ve bebek arabasını bir araya getirir. Standart, hafif ve jogging tipi seyahat sistemleri vardır, bu nedenle en beğendiğiniz bebek arabası tipine sahip bir sistem seçebilirsiniz.

Avantajları: Arabanıza bir adaptörle bağlanan bir bebek araba koltuğuna sahip olmak, uyuyan bebeğinizi uyandırmadan taşıyabileceğiniz anlamına gelir. Her iki bileşeni de bir set olarak satın almak en uygunudur.

 

 

 

 

Baston tip hafif bebek arabası

Daha az ağırlık alırlar, seyahat için çok uygundur.

Avantajları : Genellikle 7 kilo ya da daha az ağırlığa sahip hafif bir bebek arabasıdır, seyahat için tasarlanmıştır Ayrıca katlaması kolay olduğundan, bagajda saklanması veya uçakta, otobüsle taşınması da  kolaydır. Birçok hafif bebek arabası kısmi yatma, genişletilebilir güneşlik, saklama sepeti ve gömme bardak tutucusu gibi faydalı özelliklerle donatılmıştır.

Dezavantajları: Yeni doğan aylarından itibaren kullanabileceğiniz bir bebek arabası arıyorsanız, baston tipi uygun değildir.Çoğu baston tip bebek arabası altı ay veya daha büyük bebekler için tasarlanmıştır.

 

 

İkili / Üçlü bebek arabası:

Yaşları yakın ikizleriniz veya küçük bebekleriniz varsa, bu tarz bebek arabaları hayatınızı biraz daha kolaylaştırabilir.

Bu arabalar iki formatta gelir: bir çocuğun diğerinin arkasına oturduğu tandem veya yan yana oturma.

Avantajları: Tek bebek arabası ile birden fazla çocuk taşınabilir.

Dezavantajları: Bu iki kişilik bebek arabası daha büyük ve daha hantal olma eğilimindedir, bu ağırlık 18 kg’a kadar çıkabilir ve daha büyük bir yer kaplar. Satın almadan önce yaparken genişliği kapınıza sığıyor mu, kolay manevra yapılıyor mu, bir veya iki araba koltuğu ile uyumlu mu.. vs dikkate almak gerekir.

 

 

Jogging (Koşu) bebek arabaları

Bu bebek arabaları daha zorlu alanlarda kullanılmak için tasarlanmıştır ve daha yumuşak bir sürüş için süspansiyon sistemlerine sahiptir.

Çoğu üç tekerlekli bebek arabası, “jogger” olarak adlandırılırken, üç tekerlekli araçların hepsi koşucular için optimize edilmemiştir. En popüler üç tekerlekli araçlardan bazıları, el freni ve diğer güvenlik özelliklerinden yoksun olan ve bebekle koşmak için kullanılma amaçlı olmayan “hibrit” bebek arabasıdır.

Avantajları : Kaliteli süspansiyonlar, koşu parkurunun hem içinde hem de dışında maksimum manevra kabiliyeti sağlayarak bebeğiniz rahatken koşmanızı sağlar. Bir koşu arabasının diğer artıları arasında araba koltuğu ile uyumluluk, yatabilen koltuklar, ayarlanabilir tutacaklar ve geniş saklama sepetleri bulunur. El freni, beş nokta kilit ve bilek kayışı kilit güvenlik özellikleridir.

Dezavantajları: Bir koşu arabası biraz daha ağır olabilir ve montajı zor olabilir, katlandığında bir baston bebek arabası kadar küçük değildir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You may also like...