Baby Jogger City Tour Bebek Arabası Incelemesi

Baby Jogger City Tour bebek arabası çok kompakt ve hafiftir,  sadece 6,5 kg ağırlığındadır. Bu kadar küçük bir ağırlık, aracınızın bagajına rahatlıkla sığar. Kaldırması ve taşınması kolaydır.

Baby Jogger City Tour sadece bir elinizle birkaç saniyede katlanabilir. Bebek arabasının üst kısmını daraltmak için tutma yerinin ortasındaki düğmeye basmanız yeterlidir. Ardından koltuğun ortasındaki kayış yerlerini çekin, bebek arabası aşağı katlanır.

Taşıma arabasının açılmasını önleyen, taşıma ve depolamayı kolaylaştıran otomatik kilitleme özelliğine sahiptir. Katlandıktan sonra kompakt boyutu sayesinde seyahat çantasına koyabilir veya zorlanmadan çanta olarak taşıyabilirsiniz. Tekerlekleri çıkarmak zorunda değilsiniz.

Açmak için ise iki elinizi de kullanmanız gerekir. Birkaç kez deneme yaptıktan sonra kolayca açmaya alışırsınız.

Ağırlığı ve boyutları onu uçak veya araba ile seyahat için mükemmel bir bebek arabası yapar.  Baby Jogger City Tour bebek arabası, çoğu hava yolunun taşıma gereksinimlerini karşılar ve çoğu uçağın üst bölümlerine uyar.

Baby Jogger City Tour baston tipi bir bebek arabası olmasına rağmen, güzel bir şekilde donatılmıştır ve tam boyutlu bir bebek arabası gibi birçok özelliğe sahiptir.  Çok pozisyonlu yaslanma özelliği sayesinde yürümeye başlayan çocuğunuz dik oturabilir ve çevreyi izleyebilir ya da uzanıp rahat bir uyku çekebilir. Koltuğu yatırmak için tokayı sıkmanız ve arkasındaki kayışı çekmeniz gerekir. Koltuk yatay konuma gelmez, ancak fotoğrafta görüldüğü belli bir miktar aşağı iniyor.

Bu koltuk yeni doğanlar için uygun değildir , yalnızca başlarını yardımsız kaldırabilen ve oturabilen çocuklar için kullanılabilir.

Ayrıca, bebeğin kaymasını ve düşmesini engellemek için  5 noktalı ayarlanabilir bir emniyet kemeri vardır.

Koltuk ayrıca bacak dayaması ve ayak dayaması ile donatılmıştır .Ayrıca bebeğin çamurlu veya ıslak ayakkabılarıyla kirlenmesi durumunda, ıslak bir bezle kolayca temizlenebilen bir malzemeden yapılmıştır.

3 kademeli güneşlik, çocuğunuza iyi bir gölge sağlar ve UV 50+ malzemesi onu zararlı güneş ışınlarından korur. Çocuğun boyuna bağlı olarak dizlerine kadar koruyabilir.

Yaz yürüyüşleri sırasında çok faydalı olan ekstra hava akımı sağlayan bir gözetleme penceresi de mevcuttur. Sadece açılış sırasında biraz gürültülü olabilen cırt bant çocuğunuzu uykusundan uyandırabilir.

Baby Jogger City Tour bebek arabasında, çoğu baston tipi bebek arabasındaki gibi iki küçük tutamak yerine tek bir sağlam itme çubuğu vardır.  Gerçekten güzel tasarlanmış ve itmek için uygundur.  Ayarlanabilir değildir.

Arka tekerlekler 6” ve ön tekerlekler 5” boyutundadır,  ön tekerlekler 360° döner ve bozuk zeminler için  düz olarak kilitlenebilir.

Hafif bir seyahat arabası olan Baby Jogger City Tour, düz zeminlerde gerçekten çok rahat kullanılır. Tekerlekler oldukça küçük olmasına rağmen, kaldırımlarda ve parke taşlarında da kullanabilirsiniz.  Sadece kumlu plajlara kullanmayın.

Düz bir yüzeyde giderken tek elle kolayca itilebilir. Çok hafif bir bebek arabası olduğunu ve jogging için tasarlanmadığını unutmayın. Ancak kaldırım ve çimlerde de iyi idare eder ve orta büyüklükteki tekerlekler sayesinde, normal baston tipi arabalardan daha sağlamdır.

Saklama alanı  orta boy bebek bezi çantasına, bazı atıştırmalıklara, içeceklere ve oyuncaklara yeterlidir. Piyasadaki en büyük sepet değil ama baston tipi bir bebek arabası için iyi bir saklama sepetidir. Sepet ayrıca seyahat çantası için özel bir fermuarlı cebe sahiptir.

Ayrıca koltuğun arkasında da gözenekli bir cep bulunmaktadır.

En önemli avantajları : 

Hızlı ve tek elle katlama, Katlandığında çok küçük hale geliyor,  çok hafif sadece 6,5 kg’dır , kaldırılması ve taşınması kolaydır.

Dezavantajları :

Ayarlanamayan tutma kolu, uzun boylu ebeveynler için problem olabilir. Gözetleme “Peek a boo” penceresi gürültülü cırt bant ile açılıp kapanıyor. Aksesuarlarının ayrıca parayla satın alınması gerekiyor.